Toss O Coin 2019 Results

Place Bib Name Team name Category Gender Time
1 138 Andrew Heppenstall Penistone Footpath Runners & AC Senior Male 37:38.0
2 205 James Mumford Denby Dale AC Senior Male 39:30.8
3 83 Jonathan Moon Sowerby bridge snails running club Senior Male 40:42.6
4 148 Derek Parrington Stainland Lions Running Club V50 Male 40:54.4
5 173 Julian Brown Macclesfield Harriers & AC V50 Male 41:04.9
6 139 Martin Ball Penistone Footpath Runners & AC V45 Male 41:20.4
7 183 Adam Lawlor   Senior Male 41:38.8
8 189 James Hughes   Senior Male 42:11.7
9 165 Henry Carter Spenborough & Dist AC Senior Male 42:51.1
10 216 Craig Thompson Spenborough & Dist AC Senior Male 42:51.4
11 113 Gareth Knight Stainland Lions Running Club Senior Male 43:30.5
12 90 Robert Booth   Senior Male 44:19.1
13 60 Eric Ambler Sowerby bridge snails running club V40 Male 44:28.8
14 73 Charlotte Watson   V45 Female 44:48.5
15 120 Steven Boocock Bramley Breezers V50 Male 44:51.6
16 214 Oliver Carr   Senior Male 45:22.7
17 15 Ian Moody   V45 Male 45:24.9
18 191 Shaun Casey Northowram Pumas Running Club V45 Male 46:04.0
19 186 Andrew Jones   Senior Male 46:20.1
20 211 Andy Shortt   V45 Male 46:27.0
21 154 Roger Fairlie   V45 Male 46:27.6
22 188 Scott Bradbury Stadium Runners Senior Male 46:34.6
23 53 James Lodge   Senior Male 46:44.0
24 198 Stephen Hetherington saltaire Striders V55 Male 46:45.4
25 149 Michelle Rogerson Stainland Lions Running Club V40 Female 46:53.3
26 127 Philip Kendall   V40 Male 47:08.8
27 10 Cath Walls   Senior Female 47:17.9
28 176 Andrew Sullivan   V40 Male 47:18.4
29 199 Martin Bown Denby Dale Athletics Club V45 Male 47:33.3
30 77 Julia Thomas Holmfirth Harriers AC V40 Female 47:53.1
31 161 Jonathan Pybus Stainland Lions Running Club V55 Male 47:56.5
32 134 Julian Walls   Senior Male 47:59.5
33 184 Adam Rahnavard   Senior Male 48:08.7
34 155 David Collins Stainland Lions Running Club V45 Male 48:21.5
35 166 Maria Harron Stainland Lions Running Club V45 Female 48:24.4
36 162 Zoe Greenhow Stainland Lions Running Club V40 Female 48:32.3
37 175 Gerry Banham Stainland Lions Running Club V60 Male 48:48.8
38 151 Jason Paine   V45 Male 48:59.4
39 203 Lorraine Naylor Stainland Lions Running Club V45 Female 49:06.9
40 160 Lance Parker Stainland Lions Running Club V45 Male 49:17.8
41 185 David Gill   Senior Male 49:25.5
42 195 Martin O'Brien Stainland Lions Running Club V55 Male 49:33.7
43 28 Graham Hornby   V40 Male 49:52.0
44 178 Ashley Locke   V40 Male 49:53.6
45 35 Chris Fall Barnsley Harriers Senior Male 50:11.3
46 109 Keith Allwood   V45 Male 50:17.8
47 17 John Bates   V40 Male 50:19.9
48 47 Thomas Woolley Wakefield Triathlon Club Senior Male 50:24.3
49 209 Kyle Spencer Sowerby Bridge snails Senior Male 50:34.0
50 69 Mathew Cockburn   Senior Male 50:39.3
51 29 Sean Clayton   V40 Male 50:42.3
52 150 Ian Hoskins Stainland Lions Running Club V50 Male 50:45.1
53 22 Karl-Eric DEVAUX Sheffield Triathlon Club V45 Male 50:46.6
54 9 Joanna Lockwood Queensbury Running Club V40 Female 50:50.4
55 108 Elly Roberts Ackworth Road Runners Senior Female 50:53.3
56 74 Steve Laffey   V55 Male 51:06.4
57 19 Will Nightingale   V40 Male 51:16.0
58 174 Joanna Miles Macclesfield Harriers & AC V55 Female 51:20.2
59 212 Matt Barnes   V45 Male 51:41.9
60 213 Andy Barnes   V40 Male 51:42.2
61 118 Caroline Smith Stadium Runners V55 Female 51:44.5
62 194 Paul Hudson   V55 Male 51:46.8
63 16 Dave Raby   Senior Male 51:48.3
64 66 Michael Watson Holmfirth Harriers AC V50 Male 52:17.0
65 124 Roger Dodson   V55 Male 52:17.5
66 92 Dominic MacCarron   V40 Male 52:45.0
67 49 Steven Jones Kingstone Runners Barnsley V50 Male 52:54.8
68 31 Martin Naylor   V45 Male 53:13.0
69 145 Nigel Hinze   V50 Male 53:29.0
70 23 Paul Straw   V45 Male 53:37.2
71 12 Philip Hanson Holmfirth Harriers AC V60 Male 53:41.0
72 169 Anne-Marie Ullyott Stainland Lions Running Club V45 Female 53:42.8
73 3 Sarah Godbehere Denby Dale Athletics Club V45 Female 54:05.9
74 201 Garrison Quarmby   V40 Male 54:07.9
75 206 Rikki Hammond Stainland Lions Running Club V50 Female 54:09.1
76 95 Wayne Hubery Team Manvers V40 Male 54:18.0
77 106 Jon Smith   Senior Male 54:24.2
78 131 Angela Lee Stainland Lions Running Club V55 Female 54:28.7
79 153 Abdullah Allwood   V45 Male 54:57.1
80 57 Emily Thompson   Senior Female 55:11.7
81 94 Vanessa Hill Wakefield Triathlon Club Senior Female 55:21.7
82 122 David Wilkinson Stadium Runners V50 Male 55:24.0
83 27 Jason Thornton   V55 Male 55:29.7
84 70 Ralph Roberts   Senior Male 55:31.1
85 76 Ella Cleve   Senior Female 55:31.8
86 42 Amjid Khan Stainland Lions Running Club Senior Male 55:32.3
87 207 Ray Mooney Stainland Lions Running Club V55 Male 55:34.0
88 43 Jen Probert Denby Dale Athletics Club Senior Female 55:38.8
89 89 Lynne Cubbon Denby Dale Athletics Club Senior Female 55:55.7
90 79 Kate Fraser Denby Dale Athletics Club Senior Female 56:04.1
91 141 Steven Todd   V45 Male 56:18.0
92 170 Sandy Gee Stainland Lions Running Club V55 Male 56:30.1
93 144 Catherine O'Shaughnessy Stainland Lions Running Club V45 Female 57:07.7
94 182 Heidi O'Shea Holmfirth Harriers AC V40 Female 57:12.5
95 114 Paul McCormick Stainland Lions Running Club V50 Male 57:25.8
96 164 Vicky Sykes   Senior Female 57:31.1
97 187 Gary Morton   Senior Male 57:32.0
98 193 Trish Kaye   V55 Female 57:34.9
99 192 Madeleine Stansfield Dewsbury Road Runners V65 Female 57:40.0
100 167 Craig Washington   V45 Male 57:42.9
101 33 Nigel Bradbury Barnsley Harriers V50 Male 58:07.9
102 171 Paula Pickersgill Stainland Lions Running Club V50 Female 58:10.2
103 55 David Redhead Sowerby bridge snails running club V50 Male 58:13.9
104 146 Laura Goodwin Stainland Lions Running Club Senior Female 58:18.4
105 210 Carl Awty Sowerby Bridge snails V45 Male 58:33.3
106 67 Bethany Lovell Valley Striders AC Senior Female 58:37.6
107 159 Karen Thorne Stainland Lions Running Club V50 Female 58:39.7
108 121 Sarah Everett Denby Dale Athletics Club V45 Female 58:42.1
109 208 Daniel Priestman Sowerby Bridge snails Senior Male 58:43.4
110 157 Lynda Robertson Spenborough & Dist AC V50 Female 58:49.4
111 20 John Pratt Holmfirth Harriers AC V60 Male 59:15.5
112 180 Keith Jagger Denby Dale Athletics Club V60 Male 59:22.9
113 158 Helen Elleker 2 Dash V60 Female 59:42.8
114 96 Teresa Hubery Teammanvers V40 Female 59:57.0
115 68 Richard Whale Holmfirth Harriers AC V60 Male 1:00:01.9
116 190 Diane Simmons Wakefield District H & AC V55 Female 1:00:03.2
117 130 Keith Ross Kingston upon Hull AC V60 Male 1:00:05.3
118 215 Bill Hunter   V70 Male 1:00:08.0
119 202 Simon Green Northen Vets V65 Male 1:00:13.8
120 59 Ella King Sowerby bridge snails running club Senior Female 1:01:00.7
121 85 Denise Fedyszyn   V40 Female 1:01:02.6
122 11 Susan Cash Stainland Lions Running Club V50 Female 1:01:21.5
123 172 Mick Crowther   V50 Male 1:01:24.9
124 7 MARIE HEMINGWAY Barnsley Harriers Senior Female 1:01:32.0
125 177 Robert Kirk   V50 Male 1:01:50.6
126 82 Robert Drummond   V55 Male 1:01:56.5
127 98 Susannah Powell   V40 Female 1:02:06.1
128 24 Simone Sains   V40 Female 1:02:15.8
129 56 SANDRA PINDER Sowerby bridge snails running club V55 Female 1:02:17.8
130 50 Samantha Jones Kingstone Runners Barnsley Senior Female 1:02:51.3
131 54 Femi Sobo-Allen Holmfirth Harriers AC V45 Female 1:04:10.9
132 48 Rachel Bethell   V40 Female 1:04:29.5
133 100 Chris Etheridge   V45 Male 1:04:48.5
134 93 Abbie Dagg Denby Dale Athletics Club V40 Female 1:05:02.7
135 21 Vicci Lomax   Senior Female 1:05:27.9
136 32 Lindsay Trueman Wakefield Triathlon Club Senior Female 1:05:31.5
137 78 Katherine Huggett Acre Street Runners Senior Female 1:05:37.0
138 116 Angela Buckle Spenborough & Dist AC V45 Female 1:05:45.5
139 181 Dawn Medlock Stainland Lions Running Club V55 Female 1:06:30.6
140 112 Tracey Jagger Spenborough & Dist AC V55 Female 1:06:41.9
141 65 Kathryn Bradbury   Senior Female 1:07:09.1
142 52 Catherine O'Brien Denby Dale AC V40 Female 1:07:14.0
143 103 Tilly Poole   Senior Female 1:07:14.7
144 39 Claire Guest Stainland Lions Running Club V40 Female 1:07:19.6
145 196 Sarah Lunt Stainland Lions Running Club V45 Female 1:07:19.9
146 140 Julie Todd   V50 Female 1:07:24.7
147 132 Alice Austin-Howarth Sowerby bridge snails running club V40 Female 1:07:25.3
148 8 Claire Manton   Senior Female 1:07:44.1
149 200 Jackie Carter Spenborough & Dist AC V55 Female 1:07:44.5
150 58 Joanne Todd   V50 Female 1:08:59.8
151 143 Ken Chilcott Stainland Lions Running Club V50 Male 1:09:15.2
152 40 Amy Lambert Barnsley Harriers Senior Female 1:09:56.2
153 99 Andrea Lee   V45 Female 1:09:58.3
154 126 Adele Harris Sowerby bridge snails running club V50 Female 1:10:01.4
155 133 Debbie Hinds Stainland Lions Running Club V50 Female 1:10:08.3
156 45 Alison Rose   Senior Female 1:10:24.4
157 34 Jenny Rollin Barnsley Harriers V40 Female 1:10:50.6
158 204 Judith Greenwood Stainland Lions Running Club V70 Female 1:10:57.9
159 197 Jackie Barker   V60 Female 1:11:04.3
160 87 Beccy Coates 7 Hills Harriers Senior Female 1:11:34.1
161 75 Sally Snowden 7 Hills Harriers V40 Female 1:11:34.6
162 14 Clare Hamblin   Senior Female 1:12:18.6
163 91 Caroline Batty Barnsley Harriers V40 Female 1:12:35.9
164 168 Amanda Pearson Spenborough & Dist AC V50 Female 1:12:56.6
165 105 Oliver Davies   Senior Male 1:14:03.8
166 110 Kirsty Sykes Spenborough & Dist AC V40 Female 1:14:30.5
167 111 Patricia Hallowell Stainland Lions Running Club V45 Female 1:14:36.2
168 163 Gail Fawcett Stainland Lions Running Club V50 Female 1:14:54.7
169 142 Lucy Taylor Stadium Runners Senior Female 1:15:28.6
170 4 Vicky Clarke Holmfirth Harriers AC Senior Female 1:15:45.9
171 104 Tracey Courtney Holmfirth Harriers Senior Female 1:15:56.3
172 88 Graham Guest Denby Dale Athletics Club V45 Male 1:18:15.9
173 41 Carol Heptonstall Stainland Lions Running Club V55 Female 1:18:52.5
174 86 Anton Fedyszyn   V40 Male 1:20:38.0
175 26 Dawn Berry Holmfirth Harriers AC V50 Female 1:24:33.2
176 13 Sarah Barrett   V45 Female 1:26:49.3
177 71 Victoria Thompson Spenborough & Dist AC V45 Female 1:27:17.4
178 30 Lisa Dowson Spenborough & Dist AC V40 Female 1:27:17.9
179 123 Serena Aslam-Ali None Senior Female 1:28:58.3
180 84 Hannah May Acre Street Runners Senior Female 1:31:18.7
181 80 Nicola Ingle Acre Street Runners V45 Female 1:37:48.1
182 6 Sally Watts Acre Street Runners Senior Female 1:37:49.9

 

View on Webscorer: Toss O Coin 2019 results are here.